Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

BRASIL COPA MUNDIAL w Nysie

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
Turniej został zorganizowany przez szkółkę piłkarską „Piłkarskie Szkraby”- jedną z sekcji MUKS Gim 2 Nysa. W turnieju brały udział wszystkie chętne szkoły podstawowe gminy Nysa.

kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.BRASIL COPA MUNDIAL w Nysie
kliknij na zdjęcie, aby powiększyć.

Zaproszenie udziału w turnieju przyjęły 4 szkoły podstawowe:

Zespół Szkolno - Przedszkolny w Goświnowicach, Stowarzyszeniowa Szkoła Podstawowa w Domaszkowicach, Zespół Szkolno - Przedszkolny w Białej Nysce i Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nysie.

W Turnieju każdą szkołę mogły reprezentować maksymalnie dwie drużyny.

Turniej odbywał się w 3 etapach. 17 i 24 maja – rozgrywki grupowe. 7 czerwca – rozgrywki finałowe. Każda z drużyn reprezentowała państwo biorące udział w Mistrzostwach Świata Piłki Nożnej w Brazylii 2014.

W sumie 8 drużyn zmagało się ze sobą prawie przez miesiąc.

Burmistrz Jolanta Barska oficjalnie rozpoczęła rozgrywki finałowe i na zakończenie każdemu uczestnikowi turnieju wręczyła zasłużony medal, drużynie - puchar i dyplom.

Dwóch najlepszych zawodników z każdej drużyny zostało wyróżnionych przez trenera i otrzymało statuetki.

Dużą radością wśród drużyn cieszyła nagroda organizatorów w postaci piłki nożnej. Turniej został dofinansowany ze środków budżetowych gminy Nysa.