Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Turniej gimnastyczny w Sumperku

autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn
W Sumperku odbył się Międzynarodowy Turniej w gimnastyce sportowej mężczyzn. Nasze miasto reprezentowali zawodnicy Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego.

Byli to: w młodszej kategorii (2003 i młodsi) Jakub Jurgo, Oliwer Siamro i Jakub Cichowicz. W starszej kategorii wiekowej (2000 i młodsi) Karol Kuglarz, Patryk Siamro i Szymon Polaczy. Przypomnijmy, że są to również uczniowie Zespołu Szkół Sportowych w Nysie.

Udział wzięło 10 klubów:

- SK Hradczany Praga, GKS Szumperk, SG TJ Sokol Zlin, SG TJ Sokol Sternberk, UMB Banska Bystrzyca, Sokol Ursovice Praga, SSG Pokytrade Presov, TJ Sokol Kolin, Korona Kraków i NTG Nysa, z trzech państw Czech, Słowacji i Polski.

W młodszej kategorii najlepszym zawodnikiem z Polski okazał się Jakub Jurgo ( NTG ), plasując się na 8 miejscu w wieloboju. Oliwer Siamro był 14 a Jakub Cichowicz 21. Chłopcy zdobyli 6 miejsce drużynowo. Wywalczyli dwa finały na grzybku i tu Jakub Jurgo został mistrzem turnieju zdobywając złoty medal, a Oliwer Siamro zdobył brązowy medal.

Starszą kategorię w wieloboju wygrał nasz zawodnik Patryk Siamro, zdeklasował swoich kolegów z Czech i Słowacji. Na ósmym miejscu uplasował się Karol Kuglarz, a Szymon Polaczy był 21.

Nasi starsi zawodnicy okazali się również najlepszą drużyną tegorocznego Memoriału zdobywając złoty medal, drugie miejsce zajęła drużyna z  SG TJ Sokol Zlin, a trzecie miejsce zajęła drużyna z  SK Hradczany Praga.

W drugim dniu sportowych zmagań wywalczyliśmy 7 ścisłych finałów na poszczególnych przyrządach. Karol Kuglarz w finale na koniu z łękami zajął 2 miejsce i srebrny medal, na kółkach uplasował się na 5 miejscu. Szymon Polaczy wywalczył finał na kółkach zajmując 6 miejsce.

Patryk Siamro startował w 5 finałach: w ćwiczeniach wolnych wywalczył srebrny medal, na koniu z łękami stanął na najwyższym stopniu podium zdobywając złoty medal, w finale na poręczach zajął 2 miejsce, w finale na drążku wywalczył brązowy medal.

..jest to jeden z lepszych startów na tego typu turniejach. Nasi zawodnicy zdobyli 9 medali, zostali najlepszą drużyną tegorocznych zawodów. Lepszego startu nie mogliśmy sobie wymarzyć...podsumował wyniki trener koordynator Nyskiego Towarzystwa Gimnastycznego Mariusz Wroński.

Przypomnijmy, że trenerami zawodników są: Bogusław Budzeń, Dariusz Dobryń, Mariusz Wroński i Artur Zamirski.